banner isbank

Haberler

LİSANSLI SPORCU LİSTESİ VİZELİ-VİZESİZ VE TRANSFER İŞLEMLERİ BİLGİLENDİRME

2017-2018 Faaliyet yılı içerisinde yer alan Satranç Sporcularının lisans durumunu gösterir çizelgeye aşağıka linkten ulaşabilirsiniz. 
NOT: Sarı renkle işaretli olan sporcular vizesini yapmamış sporcuları göstermektedir. 

LİSANSLI SPORCU DURUMU

Bu Yıl ilimizde düzenlenecek olan Satranç Kulüpler Şampiyonası hazırlıkları tüm hızıyla sürüyor.  Kulüp maçlarında oynamak isteyen sporcuların aşağıdaki linkten kayıt işlemlerini yapmaları rica olunur. 

KULÜP SPORCULULUĞU İÇİN DOLDURULACAK FORM

SPORCU SÖZLEŞMESİ TÜRKÇE (LİGLERDE OYNAYAN SPORCULAR İÇİN
 
KULÜP SEÇME ALANI KAYIT GİRİŞİ    

Ordu IV. Uluslararası Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvası


ordu18 500Ordu IV. Uluslararası Açık ve Yıldırım Satranç Turnuvası, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Türkiye Satranç Federasyonu işbirliği ile düzenleniyor. 09 - 15 Nisan 2018 tarihleri arasında Radisson Blu Hotel'de yapılacak olan turnuvada genç sporcular büyük ustalarla karşılaşma şansı bulacak.

Turnuva boyunca turnuva salonuna (Radisson Blu Hotel)  gidiş-dönüş olarak sporcuya ücretsiz teleferik imkanı ve bir velisine %50 indirimli olarak hizmet sağlanacaktır.

Turnuva Sayfası

Türkiye’nin En Büyük Satranç Şöleni Rekor Katılımla Tamamlandı

Satrançta Türkiye’nin şampiyonları belli oldu. Türkiye İş Bankası’nın ana sponsoru olduğu Türkiye Satranç Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen ve Türkiye’nin 81 ilinden 7'den 77'ye her yaş grubundan toplam 2 bin 810 sporcunun hamlelerine sahne olan dev şampiyonada ‘Türkiye Şampiyonları’ belli oldu.

Türkiye Küçükler Şampiyonası, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası ve Türkiye Emektarlar Şampiyonası’nda 9 turluk zorlu mücadelenin ardından 27 kategoride gerçekleşen ödül töreninde şampiyonlar geçidi yaşanırken, genç şampiyonların heyecanı ve mutluluğu ise görülmeye değerdi. Şampiyonada, küçükler ve yıldızlarda toplam 293 sporcu milli takım havuzuna girdi.

baskan18Sporcular ve aileleriyle birlikte 7 bin kişilik rekor bir buluşmaya imza atılan şampiyonanın ödül töreninde konuşan TSF Başkanı Gülkız Tulay, “Türkiye Küçükler, Yıldızlar, Emektarlar Şampiyonaları’na katılımın her geçen yıl rekor düzeyde arttığına ve Türkiye’nin en büyük spor organizasyonu olmaya aday bir Türkiye buluşmasına dönüştüğüne dikkat çekti. “Altyapıya yaptığımız doğru hamleler Türk satrancına güç kazandırdı” diyen Tulay, bu yıl eş puanlı sporcuların da milli takım havuzuna girmeye hak kazanacağını sporculara müjdeledi. Tulay, “Biz altyapı projeleriyle büyüdük. Başarılarımızın ve zaferlerimizin sırrı da bu. Ana sponsorumuz Türkiye İş Bankası ile özellikle 2012 yılından itibaren altyapıya yaptığımız doğru hamlelerin ve yatırımların meyvelerini almaya başladık. Lisanslı sporcu sayısında liderliğimiz, uluslararası organizasyon başarımız, sporcularımızın ve A Milli Takımımızın tarihi başarıları, Türkiye’nin bir satranç ülkesi olarak anılmaya başlanması Türk satrancının gelecekte daha da başarılı olacağını gösteriyor. 81 ilden sporcunun atılımıyla gerçekleştirdiğimiz rekor katılımlı Türkiye Şampiyonası ve 7 bin kişilik dev satranç ailesinin heyecanı, coşkusu da ürettiğimiz projelerimizin doğruluğunun bir başka simgesi. Genç ustalarımız, Türkiye’nin gelecek büyükustaları olacak ve dünya satrancına adımızı altın harflerle yazdıracaklar” şeklinde konuştu.

Türkiye Küçükler, Türkiye Yıldızlar ve Türkiye Emektarlar Şampiyonalarında dereceye giren sporculara madalyaların ve kupaların verildiği ödül töreninde şampiyonlar geçidi yaşandı. TSF Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda konuğun katıldığı tören, coşkulu ve renkli görüntülere sahne oldu.

Düzce’den Mardin'e, İstanbul’dan Mersin'e, Gaziantep'ten Artvin'e, Hatay'dan Bursa'ya, Diyarbakır'dan Tekirdağ'a, Tunceli'ye, Siirt'e, Batman'a kadar Türkiye’nin dört bir yanından gelen çocukları, gençleri ve emektar sporcuları bir araya getiren şampiyona, ailelerin, antrenörlerin, hakemlerin, kulüp temsilcilerinin, sağlık görevlilerinin, psikologların, spor uzmanlarının ve görevlilerin katılımıyla 7 bin kişilik dev bir organizasyona dönüştü. Antalya Rixos Sungate Otel’de düzenlenen Türkiye Küçükler Şampiyonası’nda 7-12 yaş kategorisinde 2 bin 134, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda 13-18 yaş kategorisinde 592 ve Türkiye Emektarlar Şampiyonası’nda 84 sporcuolmak üzere toplamda 2 bin 810 sporcu şampiyonluk için yarıştı.

Antalya Kemer’de 21-26 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen büyük Türkiye buluşması sonunda küçüklerden 185, yıldızlardan 108 olmak üzere toplam 293 sporcu milli takım havuzuna girmeye hak kazandı.

Ödül töreni, TSF Başkanı Gülkız Tulay, TSF Başkan Vekilleri Aşkın Keleş ve Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Asbaşkan Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Haznedaroğlu, WIM Nilüfer Çınar Çorlulu, İslam Yücel, Ahmet Haznedaroğlu, Özgür Solakoğlu, Ulaş Demirci, Sultan Daban, Ahmet Arda Kılıç, Mustafa İmamoğlu, Zeki Demircan, Rafet Gülmez, TSF Genel Sekreteri M. Sedat Fırat, kurul başkan ve üyeleri, Antalya İl Temsilcisi Osman Akdoğan, basın temsilcileri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye Küçükler Şampiyonası - Türkiye Yıldızlar Şampiyonası – Türkiye Emektarlar Şampiyonası

Küçükler Milli Takım Havuz Listesi - Yıldızlar Milli Takım Havuz Listesi 


 İlimiz sporcularından Ilgın Kaya 12 Yaş Kategorisinde Milli Takım Havuzuna Girmiştir. Kendisini Tebrik Ediyor Başarılarının Devemını diliyoruz. 
IMG-20180126-WA0033IMG-20180126-WA0039

TÜRKİYE KÜÇÜKLER&YILDIZLAR TAKIM SATRANÇ ŞAMPİYONASI İL YARIŞMALARI YÖNERGESİ

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Şampiyonası Bu sene Kulüplerin katılımıyla gerçekleştirilecektir. 

Şampiyonaya Katılmak İsteyen;
Kulüplerin başvurularının GHS İl Müdürlüklerine yapılması (26.02.2018 saat 17:00) gerekmekterir.  Kulüplerin her kategori için Ana Listelerinin il temsilciliğine teslim etmekeleri gerekmektedir. Son Teslim Tarihi 01.03.2018 dir.


2018 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Takım Şampiyonası Yönergesi

OKUL SPORLARI BÖLGE YARIŞMALARI KONTENJAN SAYILARI BELLİ OLDU

2017-2018 Sezonu 29 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan GRUP yarışmalarına katılacak okullar il kontenjanların açıklanması ile birlikte belli oldu. 
İlimizde düzenlenen okul sporları yarışmalarına katılan ve derece alan ağıdaki okullar bölge grup yarışmalarına katılmaya hak kazanmışlardır. 

Grup yarışmalarına katılacak okullarımızın gerekli hazırlıkları yapmaları rica olunur.  
OKUL SPORLARI BÖLGE YARIŞMALARINA KATILACAK OKULLAR
GENÇ KIZLAR MERKEZ MEHMETÇİK ANADOLU LİSESİ , MERKEZ
GENÇLER GENEL MERKEZ ŞEHİT ABDULLAH TAYYİP OLÇOK ANADOLU LİSESİ 
YILDIZLAR GENEL MERKEZ 23 NİSAN ORTAOKULU
YILDIZ KIZLAR MERKEZ 23 NİSAN ORTAOKULU 
YILDIZ KIZLAR MERKEZ MUSTAFA KEMAL ORTAOKULU 
KÜÇÜKLER GENEL MERKEZ MUSTAFA KEMAL ORTAOKULU 
KÜÇÜK KIZLAR İSKİLİP EBUSSUUD EFENDİ ORTAOKULU