banner isbank

TÜRKİYE KULÜPLER ŞAMPİYONASI BAŞLADI

2017 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası, 9 Temmuz 2017 tarihinde Konya Rixos Otel'de başladı.

41 il ve KKTC'den 55 takım ve 712 sporcumuzun hamle yapacağı şampiyonanın açılış töreni; Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Ali Kanber, TSF Başkan Vekili Aşkın Keleş, Yönetim Kurulu Üyeleri WIM Nilüfer Çınar Çorlulu, Mustafa İmamoğlu ve Ali Ümit Şifaver, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, MHK Başkanı Güran Ünal, Teknik Kurul Başkanı Aykut İlker Mete, Kulüpler Koordinasyon Kurulu Üyeleri ve Bölge-İl Temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Şampiyonanın açılış töreninde katılımcılara seslenen TSF Başkanı Tulay, konuşmasına elim bir trafik kazasında bebeğini kaybeden TSF Pendik İlçe Temsilcisi İlhan Akkaya'ya başsağlığı dileyerek başladı. Akkaya'nın kazada yaralanan eşi ve oğlunun da biran önce sağlıklarına kavuşmaları dileklerini katılımcılarla paylaşan Tulay, tüm satranç camiasına başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerini sundu.

Tulay konuşmasına şöyle devam etti: Federasyonumuzun en önemli faaliyetlerinden birini hayata geçirecek olmanın heyecanı ile birlikte kulüp temsilcilerimizle bir araya gelecek olmanın mutluğunu da yaşıyoruz. Turnuvamız gerçekleşirken, her yıl olduğu gibi bu yıl da Yönetim Kurulumuz ve Kurul Başkanlarımız, kulüp temsilcilerimiz ile bir araya gelip yaşadıkları sorunları, çözüm önerilerini, projelerini görüşmeye ve aile bağlarımıza güç katmaya devam edeceğiz." Tulay, tüm kulüplere ve sporculara başarılar dileyerek konuşmasını tamamladı.

Türkiye Kulüpler Şampiyonası'nın ilk turu saat 16.00'da sembolik açılış hamlelerinin ardından başladı.

ilimizi temsil eden ÇORUM MERKEZ YATILI İLKÖĞRETM BÖLGE OKULU GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ  çıktığı 3 turda 3 puan toplarken ve 
SUNGURLU EĞİTİM GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ  ise 3 turda 2 puan almayı başardı.

İlimizi temsil eden İki kulübümüzünde 15 Temmuz tarihine kadar sürecek olan Türkiye Kulüpler Şampiyonasından Satranç ikinci ligine
 yükselme maçlarında gösterecekleri mücadeleden dolayı tebrik ediyor, başırılarının daim olmasını  temenni ediyoruz.
  
IMG-20170710-WA0002
IMG-20170710-WA0003
IMG-20170710-WA0004

IMG-20170710-WA0009