banner isbank

Haberler

ÇORUM OKUL SPORLARI YARIŞMALARI

Ekran Alnts
2021-2022 Çorum Okul Sporları Satranç İl Birinciliği 21-25 Şubat 2022 
tarihlerinde Atatürk Spor Salonunda yapılacaktır.
Turnuvalar Çorum geneli tüm resmi ve özel okulların katılımına açıktır.
Turnuva formatına göre; okullar her kategoride 4 asıl+2 yedek sporcuyla katılabilirler.

Her turnuva grubunda; Minikler (a), Minikler (b), Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde ve her kategoride genel ve kızlar kategorileri ayrı olarak toplamda 10 kategoride düzenlenecektir.

Kayıt için yönergede belirtilen başvuru adımları izlenmelidir. Kayıtlar corum.tsf.org.tr internet sitesinden haberin devamından online kayıt yöntemiyle başlamıştır. Ayrıntılı bilgiye turnuva yönergelerinden ulaşabilirsiniz.

OKUL SPORLARI SPOR DALI UYGULAMA ESASLARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ
  
TARİHLER TURNUVA YÖNERGE ONLINE KAYIT EŞLENDİRME-SONUÇLAR
21-22 ŞUBAT 2022 KÜÇÜKLER  YÖNERGE ONLİNE KAYIT
21-22 ŞUBAT 2022 YILDIZLAR YÖNERGE ONLİNE KAYIT
23-24 ŞUBAT 2022 GENÇLER YÖNERGE ONLİNE KAYIT
25-26 ŞUBAT 2022 MİNİKLER YÖNERGE ONLİNE KAYIT

1. Kademe Yardımcı Antrenörlerimiz için Online Gelişim Semineri

2.kademe kursuna katilacak 1.kademe antrenorlermz cn gelm semnerÖnümüzdeki aylarda yapılması planlanan 2. Kademe Temel Antrenörlük Uygulama Eğitimi Kursu öncesinde açılacak olan ‘‘1. Kademe Yardımcı Antrenörlerimiz için Online Gelişim Semineri’’ duyurusudur.

Önemli: Antrenörlük Kursları 14.12.2019 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Antrenör Yönetmeliğine istinaden Temel Eğitim ve Uygulamalı Eğitim olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir. Spor Eğitimi ve Araştırmaları Daire Başkanlığı ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen Temel Eğitim kurslarında başarılı olan adaylar federasyonumuzca açılacak olan, ilgili kademedeki uygulama eğitimlerine katılabilecek, uygulama eğitimi sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlar ilgili kademede antrenörlük belgesi almaya hak kazanacaktır.

TSF Antrenör Talimatımızda yer alan ve 2. Kademe Temel Antrenörlük Uygulamalı Eğitim kurslarımıza katılım şartlarından biri olan "1. Kademe Yardımcı antrenörlük belgesine sahip olduktan sonra en az bir gelişim seminerine katıldığını belgeleme" maddesinin yerine getirilmesi için gelişim semineri planlanmıştır.

TSF Antrenör Talimatı için tıklayınız.

Seminer 1. Kademe Yardımcı Antrenörlük Belgesine sahip olan ve 2. Kademe Temel Antrenörlük Uygulamalı Eğitim kurslarımıza katılmak isteyen adaylarımız içindir.

Gelişim Seminerine katılım için;

  • Başvurular E-devlet üzerinden “Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemi”ne girilerek yapılacaktır.
  • Son başvuru tarihinden sonra kayıt işlemleri sistem üzerinden otomatik olarak kapanacağından bu tarihten sonra hiçbir şekilde işlem yapılamayacaktır.
  • Şartları sağlamayan veya 1. Kademe Yardımcı Antrenörler hariç diğer kademelerde antrenör belgesine sahip antrenörlerin kayıt yapmaları halinde ücret iadesi yapılmayacaktır.
 
Kayıt Başlangıç tarihi: 28.12.2021 - 16.00

Kayıt Bitiş tarihi: 13.01.2022- 16.00
 
KAYIT İŞLEMİNİ NASIL YAPACAĞIM?

  • Seminer Kayıt İşlemleri; https://www.turkiye.gov.tr/
  • Yukarıda gösterilen linkten arama kısmına Spor Bilgi Sistemi yazılır.
  • Daha sonra Spor Bilgi Sistemi (Gençlik ve Spor Bakanlığı) linkini tıklayınız.
  • Açılan sayfada Uygulamaya git kısmı tıklanır.
  • Spor Elemanı ardından Seminer Başvuru tıklandıktan sonra SATRANÇ 1. Kademe Antrenörler İçin Gelişim Semineri seçilerek buradan seminere kayıt işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Kayıt tamamlandıktan sonra aşağıda belirtildiği şekilde ödeme yaparak kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Lütfen ödeme hakkındaki bilgileri dikkatli okuyunuz.
  •  Ödemeler kesinlikle hesaba HAVALE veya EFT şeklinde yapılmayacaktır.
Ödemeler yalnızca İş Bankası aracılığı ile kabul edilmektedir. Kayıt işlemlerinizi tamamladığınızda e-postanıza gelen / Başvurularım bölümünde yer alan Referans No ile 100 TL ödeme yapmalısınız. Havale /EFT Kabul edilmemektedir. İş Bankası internet şubesi kullanıyorsanız ya da Bankamatikten ödeme yapacaksanız; ‘’Ödemeler/Fatura/Anında Fatura Ödeme’’ adımlarını takip ederek Türkiye Satranç Federasyonu seçerek Referans Numaranız ile ödeme yapabilirsiniz. İş Bankası Şubelerinden ödeme yapacaksanız; Gişe Görevlisine ‘NAR – FATURA/KURUM BORÇ SORGULAMA’ ekranından Türkiye Satranç Federasyonu’na ait fatura ödemesi yapacağınızı belirterek, Referans Numaranız ile ödeme yapabilirsiniz. Referans numarası mailinize spam olarak düşebilmektedir, referans numaranızı e-devlet başvurularım kısmından da kontrol edebilirsiniz.

Ödemenizi tamamladıktan sonra, gerekli kontroller yapılarak en geç 13.01.2022 tarihinde başvurunuz sistemde onaylanacaktır.

SEMİNER PROGRAMI

TARİH

EĞİTMEN

15.01.2022

Saat:10.00-12.00

 BEYCAN ÖRGEN

15.01.2022

Saat:13.00-16.00

OLGUN KULAÇ 

Önemli:Seminer “zoom” programı üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir. Seminere kayıt olurken girmiş olduğunuz e-posta adresinize seminer başlangıcından en geç 20 dakika önce davet linki gönderilecektir, yayına en geç 5 dk. kala katılmanız gerekmektedir. Devam zorunludur.

2022 TÜRKİYE KÜÇÜKLER VE YILDIZLAR SATRANÇ ŞAMPİYONALARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

tyg yildiz2022 TÜRKİYE KÜÇÜKLER VE YILDIZLAR SATRANÇ ŞAMPİYONALARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU!

*Organizasyon Otel Ücretlerinde Güncelleme

Şampiyonalarımızı ilan ettiğimiz tarihten bugüne döviz kurlarında yaşanan hareketlilik nedeniyle Federasyon Yönetimimiz, sporcularımız ve velilerimize katkı sağlama amacıyla konaklama ücretleri ile ilgili gerekli girişimlerde bulunmuştur.

Federasyonumuzun yaptığı bu girişimler sonucunda; 2022 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası’nda organizasyon otellerinde konaklayacak sporcularımız için fiyatlarda yüzde 50 indirim yapılması, kayıt yaptıran ve ödemelerini gerçekleştiren sporcularımıza da yüzde 50 oranında ödeme iadesi yapılması sağlanacaktır.

İade işlemleri için https://ticket.tsf.org.tr/destek/open.php sitesi üzerinden ‘Yardım Konusu’ bölümünden ‘Muhasebe İade’ sekmesi seçilerek çıkan formun doldurulması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra;

*Kafile Başkanları Hakkında

Her 20 sporcu için Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından görevlendirilecek 1 kafile başkanının konaklamaları federasyonumuz tarafından karşılanacak olup, konaklamaları federasyonumuz tarafından karşılanan kafile başkanlarına ulaşım bedeli ve görev ücreti verilmeyecektir.

İl Yarışmalarına Katılamayanlar Komisyona Başvurabilecek

İl yarışmalarına mazeretleri nedeniyle katılamayan sporcularımız mazeretlerini belirten bir dilekçeyi Federasyonumuza iletmeleri halinde, Turnuva Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirme yapılarak mazeretleri kabul edildiği takdirde şampiyonaya katılım hakkı elde edeceklerdir.

TSF YÖNETİM KURULU

Kayıt ve detaylı bilgi için aşağıda bulunan ilgili sayfaya tıklayabilirsiniz. 
ŞAMPİYONAYA KATILACAK SPORCULARIN AŞAĞIDAKİ FORMLARI DOLDURARAK EN KISA SÜREDE TARAFIMIZA ULAŞTIRMASI ÖNEMLE RİCA OLUNUR. 
AŞAĞIDA YER ALAN TURNUVA SAYFASINA KAYIT OLMAYI UNUTMAYINIZ

Küçükler Satranç Şampiyonası Yarışma Sayfası: http://tyg2022.tsf.org.tr/

Yıldızlar Satranç Şampiyonası Yarışma Sayfası: http://yildizlar2022.tsf.org.tr/

SEYAHAT_TAAHHÜT_VE_VELİ_İZİN_BELGESİ
 

Yaş Grupları Hakkında Önemli Duyuru!

tyg yildiz2022 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonalarımızın şampiyona sayfaları saat 13.30’da aktif olacaktır. 

Şampiyonalarla ilgili detaylı bilgiye şampiyona sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Küçükler Satranç Şampiyonası Yarışma Sayfası: http://tyg2022.tsf.org.tr/

Yıldızlar Satranç Şampiyonası Yarışma Sayfası: http://yildizlar2022.tsf.org.tr/ 

TÜRKİYE KÜÇÜKLER VE YILDIZLAR ŞAMPİYONASINA KATILACAK SPORCULARA ÖNEMLE DUYURULUR . KATILMAK İSTEYEN SPORCULARIN KAFİLE ONAYI İÇİN KAYIT İŞLEMLERİNİ YAPMALARI GEREKMEKTEDİR. 2022 OCAK AYININ İLK HAFTASI KAFİLE ONAYI İÇİN LİSTE HAZIRLANACAKTIR. 

Kayıt ve detaylı bilgi için aşağıda bulunan ilgili sayfaya tıklayabilirsiniz. 
ŞAMPİYONAYA KATILACAK SPORCULARIN AŞAĞIDAKİ FORMLARI DOLDURARAK EN KISA SÜREDE TARAFIMIZA ULAŞTIRMASI ÖNEMLE RİCA OLUNUR. 
AŞAĞIDA YER ALAN TURNUVA SAYFASINA KAYIT OLMAYI UNUTMAYINIZ

Küçükler Satranç Şampiyonası Yarışma Sayfası: http://tyg2022.tsf.org.tr/

Yıldızlar Satranç Şampiyonası Yarışma Sayfası: http://yildizlar2022.tsf.org.tr/

SEYAHAT_TAAHHÜT_VE_VELİ_İZİN_BELGESİ

KENDİ İMKANLARIYLA SEYAHAT EDECEKLER İÇİN BELGE


TURNUVAYA KATILAMAK İSTEYEN SPORCULAR
1. MEHMET EBRAR TAŞTAN
2. YUSUF MERT AYTOP
3. BETÜL YAZICI
4. ALİ ÇAĞAN CİDAL
5. MUSTAFA ALPER ÖZDİLLİ
6. OĞUZHAN ÖZDİLLİ
7. HAKAN YÜCETÜRK

Yaş Grupları 22-29 Ocak 2022'de Antalya'da!

tr1Her yıl ülkemizin dört bir yanından gelen sporcularımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonalarımız bu sene 22 – 29 Ocak 2022 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecektir.

Şampiyonalara, İl/İlçe Yarışmalarını tamamlayan sporcular, geçtiğimiz sene Milli Takım havuzunda yer alan sporcular, KKTC'li sporcular,  Ulusal ve FIDE unvanlı sporcular kayıt yaptırabileceklerdir.

İl Müdürlüklerinden onaylı kafile listelerinde yer almayan sporcular final yarışmalarına katılamayacaklardır.

Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra; yukarıda belirtilen şartları sağlamayan sporcular şampiyonadan çıkarılacak ve tüm işlemleri iptal edilecektir.

Şampiyonalarımız katılımcıların sağlığı için belirlenen pandemi kurallarına riayet edilerek düzenlenecektir. Sporcularımız, velilerimiz ve antrenörlerimiz kayıt esnasında geçerli bir HES kodu beyan etmek zorundadır.

Şampiyonalara kayıtlar 20 Aralık 2021 tarihinde başlayacak olup, 14 Ocak 2022 tarihinde sona erecektir.

Şampiyonalarımızın yönergeleri ve diğer detaylar şampiyona kayıt başlangıç tarihi olan 20 Aralık 2021 Pazartesi günü açılacak yarışma sayfalarından ilan edilecektir.

NOT: İLİMİZDEN ŞAMPİYONAYA KATILACAK SPORCULARIN KAYITLARIN AÇILMASI İLE BİRLİKTE KAYIT İŞLEMLERİNİ TAMAMLAMALARI VE KAFİLE ONAYI İÇİN İL TEMSİLCİLİĞİMİZLE İRTİBATA GEÇMELERİ ÖNEMLE RİCA ONUNUR.